Miocele AR

Tuto klisnu jsme vydražili při tradiční chovatelské aukci pořádané hřebčínem Alter Real. 

Jedná se o 164cm vysokou hnědku s prostornými chody a bezvadným charakterem. Je již uchovněna a díky typickému exteriéru a výbornému pohybu získala 74,5b. 

Miocele bude jistě příjemnou klisnou i pod sedlem, její matka Quinjara (AR), v níž koluje i krev legendárního Xaquira, je matkou hřebce Viheste (AR), který byl členem brazilského olympijského týmu. 

Pevně věříme, že náš úsudek a vynaložené investice jsou správné a náš chov se ubírá nejlepším možným směrem. 

Majitel: Lucie Diblíková, mob: 00420731006787

Photographer credits: Rita Vitorino © LusitanoWorld.com 

Iva

Vysoká typická lusitánská kobyla s enormně silnou zádí a krásným pohybem byla do ČR importovaná ze severu Portugalska. V r. 2018 na 1. lusitano festivalu v ČR se stala Šampionkou klisen i Vítězným koněm přehlídky. Je využívána pod sedlem a především jako ověřená chovná klisna. 

Potomci: Perseus, Questino

Majitel: Petra Škrabalová, mob: 00420777953136 

Badiana

Kobyla v původním typu lusitána z vyborné bullfightové linie vyniká korektním exteriérem a velkou obratností. Je využívána pod sedlem a jako chovná klisna.

Potomci: Querida

Majitel:  Marek Citron, mob: 00420608347666

Istica 

Tato plavá lusitánka se narodila v Portugalsku a do ČR byla importovaná jako chovná klisna ze Španělska. Jedná se o kobylu s výjimečně klidným a vyrovnaným charakterem. Přes to má typický lusitánský temperament, je obratná a má velmi dobré chody.   

Potomci: Quistico.

Majitel: Petra Škrabalová, mob: 00420777953136

Laica MTS

Laica se narodila ve Španělsku, ač oba její rodiče jsou portugalského chovu. Otec Raxito, impozantní plavák, je synem legendárního Xaquira, po němž zdědila Laica skvělý pohyb.  Přestože není velká, je dostatečně kostnatá, s pevnou holení a s klidnou vyrovnanou povahou a tedy co se týká chovu, má u nás své místo.

Potomek: Quilaio

Majitel: Petra Škrabalová, mob: 00420777953136 

Harmonie

Tato klisna zaujme člověka na první pohled. U lusitánů méně obvyklá ryzá barva je doplněna o velkou lucernu na hlavě. Otec klisny je barvy palomino a ona sama je nositelnou cream genu, dala již hříbě v barvě palomino. Může nás tedy překvapit v chovu krásnou barvou hříbat. 

Potomci: Quintana

Majitel:  Marek Citron, mob: 00420608347666

Heroica

Atraktivně zbarvená lusitánská klisna s hezky nasazeným krkem. Po svém otci zdědila výborný charakter a nabízí příjemný temperament a lehkou jezditelnost.

Potomci: Portaricca

Majitel: Lucie Diblíková, mob: 00420731006787 


Cassiopeia

Cassiopeia je hnědá lusitánská kobyla s velmi dobrým hodnocením, v původním typu bullfightové linie s hezkou hlavou a milou povahou.

Majitel:  Marek Citron, mob: 00420608347666

Chcete mít vlastní lusitano hříbě, vědět o něm od početí, narození až po odstav?

V domovině těchto koní si můžete koupit hříbě ,,na objednávku".

Nyní nabízíme tuto možnost i u nás v ČR.

Aktuálně máme v nabídce dvě březí klisny po exclusivním hřebci Escorial a tyto je možné si již rezervovat. 

V případě, že si zvolíte hřebce dle Vašeho vlastního výběru, jsou náklady na koupi a transport semene k našemu veterináři na Vaše náklady, dále už vše zařídíme my a pohlídáme reprodukční cyklus. 

Vaše hříbě hřebeček/ kobylka bude v době odstavu znalý základní každodenní manipulace, provádíme korektury kopýtek, odčervení, odchov probíhá jak na pastvině tak v boxe, krmení pouze kvalitním krmivem, vyřízení DNA a zařízení dokladů hříběti je v ceně. Jméno si můžete zvolit vlastní. Přeprava po ČR proběhne na Vaše náklady. Odpadají tedy náklady za transport ze zahraničí a hříbě je od mala zvyklé na naše podmínky.

Získáte tak kvalitní hříbě a plnou informovanost od připuštění až po odstav.